Manufaktura powstała z pasji i miłości do lawendy , rzeczy pięknych i niebanalnych .
Na naszym ogrodzie rośnie ok. 1200 lawend kilku odmian , które uprawiamy ekologicznie , suszymy według sprawdzonej sztuki zielarskiej a następnie wykonujemy dekoracje , woreczki , fusetki , mydełka , sole , syropy i wszystko inne co tylko z lawendy zrobić można :)
W naszej pracowni artystycznej prowadzimy kameralne warsztaty decoupage , robienia mydełek , kosmetyków naturalnych , plecenia wianków , szycia przytulanek ....wszystko z lawendą w tle .
Organizujemy kreatywne urodziny lub imieniny zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych a także warsztaty wyjazdowe dla większych grup.
Na zamówienie wykonujemy niepowtarzalne upominki na każdą okazję :)
Jeśli masz ochotę nas odwiedzić - zapraszamy do naszego małego lawendowego świata w samym środku małej wielkopolskiej wsi - Stary Belęcin :)

niedziela, 24 maja 2015

roboczo, kolorowo,lawendowo :)

witajcie :)
W mojej manufakturowej pracowni praca wre :)
Miałam przyjemność gościć wspaniałe dziewczyny ,które świetnie sie bawiły przy tworzeniu swoich prac . Chustecznik robiła przyszła mama na chusteczki nawilżające dla małej Tereski , która przyjdzie na świat już we wrześniu :)

Oprócz warsztatów robię bieżące zamówienia .


A na lawendowym polu z dnia na dzień robi się coraz bardziej zielono ..... nawet widać już pojedyncze fioletowe pąki .
Niesamowite jest jak szybko to wszystko idzie :)
Jeszcze kilka lat temu gdyby ktoś mi powiedział ,że będę uprawiać ziemię to bym się roześmiała :) A dziś - wiele przyjemności sprawia mi praca w ogrodzie i na moim poletku :)Oczywiście nie robię tego sama bo pielenie takiego kawałka ziemi to nie taka prosta sprawa - pomaga mi mąż i syn .Za to ścinanie lawendy i dalsza jej obróbka to już moja pachnąca działka :)
Ciężka praca , która daje niesamowitą satysfakcję - to jak walka z własnymi słabościami bo czasami kręgosłup tak boli ,że chodzić nie mogę .

ale sami zobaczcie ......
a to zdjęcie dla porównania - jak było przed pieleniem :)

Wkrótce przygotuje dla Was lawendowe candy z okazji otwarcia sezonu - chcecie ? :)
pozdrawiam
Kinga

1 komentarz:

  1. Widać, że warsztaty w pełni radosne:)
    Serdecznie pozdrawiam dopingując lawendowym krzewinkom by zdrowo rosły!:)
    ..no i oczywiście, że chętnie zapiszę się na candy:)
    Wszystkiego Dobrego:)

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i zostawione słowo :)