Manufaktura powstała z pasji i miłości do lawendy , rzeczy pięknych i niebanalnych .
Na naszym ogrodzie rośnie ok. 1200 lawend kilku odmian , które uprawiamy ekologicznie , suszymy według sprawdzonej sztuki zielarskiej a następnie wykonujemy dekoracje , woreczki , fusetki , mydełka , sole , syropy i wszystko inne co tylko z lawendy zrobić można :)
W naszej pracowni artystycznej prowadzimy kameralne warsztaty decoupage , robienia mydełek , kosmetyków naturalnych , plecenia wianków , szycia przytulanek ....wszystko z lawendą w tle .
Organizujemy kreatywne urodziny lub imieniny zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych a także warsztaty wyjazdowe dla większych grup.
Na zamówienie wykonujemy niepowtarzalne upominki na każdą okazję :)
Jeśli masz ochotę nas odwiedzić - zapraszamy do naszego małego lawendowego świata w samym środku małej wielkopolskiej wsi - Stary Belęcin :)

poniedziałek, 11 października 2010

Różowy tydzień

witajcie !
Dziś zaczyna się różowy tydzień mający na celu rozpropagowanie profilaktyki raka piersi.
Rak piersi jest jednym z najczęstszych i najgroźniejszych nowotworów złośliwych u kobiet. W Polsce rak piersi stanowi około 12% wszystkich zachorowań na nowotwory ciągle lokuje się na pierwszym miejscu wśród zachorowań na nowotwory w populacji żeńskiej i utrzymuje się również na pierwszym miejscu jako przyczyna zgonów. Częstość zachorowań na nowotwory złośliwe piersi gwałtownie wzrasta po 35. roku życia, a w ogólnej liczbie zachorowań na raka piersi prawie 30% dotyczyło kobiet w wieku przedmenopauzalnym, natomiast pozostałe 70% kobiet w wieku pomenopauzalnym. Rak sutka u kobiet przed 30r.ż. występuje rzadko.

Należy pamiętać, że nie każdy guz wykryty w piersi jest rakiem, tj. nowotwoworem złośliwym. Na jeden nowotwór złośliwy przypada dziesięć innych łagodnych i niegroźnych. Na 10 kobiet, u których stwierdzono raka piersi przy obecnym stanie wiedzy i technik leczniczych na świecie 6-7 kobiet może być leczonych bez mastektomii czyli bez usunięcia gruczołu sutkowego a dla 3 lub 4 przyczyn śmierci będzie inna choroba niż rak.

Każda kobieta, która odkryje zgrubienie w swojej piersi powinna bez najmniejszego zwlekania zgłosić się do lekarza i rozpocząć niezbędne działania diagnostyczne. W większości przypadków zauważona zmiana w piersi nie okaże się rakiem, jednak jeżeli będzie to nowotwór złośliwy to szybkie rozpoczęcie diagnozowania i leczenia znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wyleczenia.
Badajmy się dziewczyny !!!
gina

5 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, ale skopiowałam sobie to na "mamowy blog" bo w tych paru słowach zawarłaś wszystko

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamo Kini - nie gniewam się a nawet cieszę ! jak najwięcej osób powinno o tym mówić i badać się oczywiście !

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie i popieram w 200%. Dodam tylko, zebysmy tez nawet co kilka dni badaly sie same, ja gdy mialam 18 lat w taki wlasnie sposob wyczulam swojego wlokniaka. Badzmy czujne. Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram takie akcje całym sercem. A ponieważ niedawno skończyłam studia pielęgniarskie to miałam okazję uczestniczyć w takich akcjach osobiście. Popieram profilaktykę i samobadanie! PS> Trzeba również pamiętać, ze rak piersi to choroba również mężczyzn, więc uważajmy też na naszych panów ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. podpisuje się obiema rękami! I zachęcam do badania się nawet młodziutkie dziewczyny. Ja miałam usuwany guz w wieku 13 lat! Tak wiec badajcie siebie i zachęcajcie do tego również swoje córki!

  Pozdrawiam serdecznie:)!

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i zostawione słowo :)