Manufaktura powstała z pasji i miłości do lawendy , rzeczy pięknych i niebanalnych .
Na naszym ogrodzie rośnie ok. 1200 lawend kilku odmian , które uprawiamy ekologicznie , suszymy według sprawdzonej sztuki zielarskiej a następnie wykonujemy dekoracje , woreczki , fusetki , mydełka , sole , syropy i wszystko inne co tylko z lawendy zrobić można :)
W naszej pracowni artystycznej prowadzimy kameralne warsztaty decoupage , robienia mydełek , kosmetyków naturalnych , plecenia wianków , szycia przytulanek ....wszystko z lawendą w tle .
Organizujemy kreatywne urodziny lub imieniny zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych a także warsztaty wyjazdowe dla większych grup.
Na zamówienie wykonujemy niepowtarzalne upominki na każdą okazję :)
Jeśli masz ochotę nas odwiedzić - zapraszamy do naszego małego lawendowego świata w samym środku małej wielkopolskiej wsi - Stary Belęcin :)

poniedziałek, 28 czerwca 2010

wracam :)

Wracam do świata blogowego....dwa tygodnie szybko minęły...Mężuś przyjechał i pojechał a ja wracam do maszyny i pędzla :)
Muszę nadrobić zaległości i zobaczyć co u Was nowego :)

A oto kilka zdjęć z miejsca ,które odwiedziliśmy :

Folwark Soplicowo...miejsce warte obejrzenia , ma niesamowity klimat...jakby czas zatrzymał się w miejscu....zresztą zobaczcie sami...
Za sprawą mieszkającego w Cichowie pana Marka Pinkowskiego, zajmującego się na co dzień tresurą zwierząt dla potrzeb filmu, wieś zyskała nie lada atrakcję turystyczną. Po zakończeniu zdjęć do filmu Pan Tadeusz w reżyserii Andrzeja Wajdy, w 1999 r. dekoracje z planu w Józefowie pod Warszawą trafiły właśnie do Cichowa, gdzie ponownie zostały złożone i przystosowane do zwiedzania. Tak więc w Wielkopolsce znalazła się namiastka dawnej litewskiej wsi. Folwark Soplicowo to drewniane budynki stajni, stodoły, lamusa, spichrza i kurnika, Zosiny ogródek i stary sad, porykujące krowy, szczypiące trawę koniki, dostojnie przechadzający się bocian i gdaczące kury. Trwają prace nad budową dworu Sopliców. Krzywińskie Towarzystwo Kulturalne, które zarządza filmowym skansenem w Cichowie, organizuje tu liczne wystawy i imprezy poświęcone życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Wielkim powodzeniem cieszą się organizowane na przełomie czerwca i lipca Jarmarki Soplicowskie. Skansen w sezonie letnim można zwiedzać w godz. 10.00-17.00, w soboty i niedziele 12.00-18.00 (nieczynny w poniedziałki), w sezonie zimowym po umówieniu telefonicznym (065 517 71 77).

W 2007 r. Cichowo zyskało kolejną atrakcję. Ruszyła kolejka parkowa, kursująca na torze o najwęższym w Polsce rozstawie szyn - 240 mm ("zwykła" kolej ma prześwit 1435 mm, a wąskotorówki od 600 do 1000 mm). Pasażerowie siedzą w niewielkich wagonikach, maszynista zaś prowadzi maleńką lokomotywę, siedząc okrakiem na doczepionej platformie. Trasa przejazdu jest krótka, ale to niezwykłe rozwiązanie techniczne budzi wielkie zainteresowanie. Tor kolejki częściowo prowadzi przez tutejszy park, w którym wznosi się neobarokowy dwór z XIX w., obecnie siedziba ośrodka oazowego.


Pozdrawiam wszystkich słonecznie i dziękuję za każdy komentarz :)

7 komentarzy:

 1. Cudowne miejsce na spędzenie miłych chwil.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale miejsca odwiedzilas.
  Pozdrawiam niezwykle cieplo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogłabym tam zamieszkać , wnętrze mi pasuje , szczególnie meble . Ładną pogodę mieliście , szkoda ,że "razem" tak szybko minęło.
  Pozdrawiam Yrsa

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne miejsce, takie które uwielbiam. Poproszę o jakieś bliższe namiary jeśli można, najlepiej na maila.
  Dziękuję z góry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Gino, wspaniale, że jesteś :) Nareszcie nacieszyłaś się mężem - zasłużyliście oboje na taką wspaniałą odskocznię od codzienności - miejsce wspaniałe. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dla zainteresowanych dopisałam do posta więcej informacji o tym magicznym miejscu :)
  zachęcam do zwiedzania....w pobliżu jest jezioro,więc można się też wykąpać :)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miejsce z klimatem. Ile ciekawych rzeczy. Musiało być fantastycznie, jakby przeniesieni w czasie.

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i zostawione słowo :)